1
 Bambu Sağlıktır...

Bambu Sağlıktır...

Bambu Sağlıktır

Sağlıklı yaşam bilincinin yayılması, tekstil ürünleri üretiminde katkı maddesi içermeyen doğal hammaddelerin kullanımını vazgeçilmez hale getirmiştir. Banyo takımları, paspas, battaniye, havlu, bornoz üretiminde hiçbir katkı maddesi içermeyen ve tamamen doğal bir iplik olan bambu ipliğinin tercih edilmesine yol açmıştır.

.

Doğal ipliklerin hammaddesi olarak kullanılan bambu ağaçları, dilim dilim kesildikten sonra modifiye edilip hamurlaştırılarak elyaf haline getiriliyor. Sonra elyaflarından ayrıştırılıyor ve çeşitli makinelerde teknik işlemlerden geçirilerek ipliğe dönüştürülüyor. Bu işlemler sırasında ipliklerin tamamen doğal ve saf kalmasına dikkat ediliyor.

Bambu ipliği, doğal yapısı sayesinde beyaz ve ince bir iplik. Çok ince olmasına karşın yıpranmaya dayanıklı ve sağlam. 

Suyu pamuktan daha hızlı emiyor olması, İçeriğindeki bambu kun maddesi sayesinde deride alerji yapmıyor olması, havlu, bornoz, peştamal ve benzer tekstil ürünlerinde sağlık açısından, merserize işlemi gerektirmeyecek kadar parlak olması da görsel açıdan tüketicilerin beğenisini kazanmıştır. 

Antibakteriyel özellik içermesi nedeniyle, battaniye, paspas, banyo havlusu ve bornoz üretiminde yaygın olarak kullanılıyor. Nevresim, perde ve yatak çarşafları üretiminde bambu kumaşlarından yararlanılıyor.

Yayın: 2018-02-07 Home, İrya Blog 0 1670

Bir Yorum PaylaşYorumu cevapla

yapmalısın üye girişi Yorum yazmak için.

Ürün yok

Belirlenecek Kargo
0,00 TL Vergi
0,00 TL Toplam

Vergi dahil fiyat

Satın Al